Kúpiť kolieskové korčule – e-shop

Sprievodca výberom
kolieskových korčúľ


Kolieskové korčule  >  Brzda na kolieskové korčule - tipy na nákup

Brzda na kolieskové korčule - tipy na nákup

Brzdy sú veľmi namáhanú súčasťú kolieskových korčulí. Našťastie je jednoducho a lacno vymeníte.

Ak máte na korčuliach brzdy, presnejšie brzdový klátik, iste viete, že patrí po pár mesiacoch medzi nejopotřebovanější súčasť korčúľ. Po krátkej dobe je lepšie ho vymeniť, ako sa niekde rozplácnout na cykloceste kvôli nefungujúci brzde.

Brzdy pre konkrétne kolieskové korčule

Najlepšie je však kúpiť náhradné brzdový klátik určený presne pre vaše korčule. Väčšinou sa predáva vrátane plastového úchytu.

Odporúčame navštíviť e-shop, kde ste kolieskové korčule kúpili, tu si nájsť vaše korčule av príslušenstva brzdu objednať.

V ponukách obchodov nájdete aj univerzálne brzdy na korčule. Sú však "univerzálne" iba obmedzene, väčšinou pasujú na určitú rad korčulí, nie na všetky.

Zdieľajte článokOdporúčame kolieskové korčule


Ďalšie novinky

Ako brzdiť na kolieskových korčuliach?

Ak skúšate ovládnuť kolieskové korčule prvýkrát, je ľahké sa rozhenúť, ale problémy nastanú pri brzdení. Pri malej rýchlosti sa dá niečoho pridržať, alebo zísť do trávy, ale určite sa to chcete naučiť profesionálne. Preto si priblížime niekoľko spôsobov.

Ako sa starať o kolieska korčúľ?

Aby bola vaša jazda vždy komfortná, doprajte svojim kolieskovým korčuliam pravidelnú údržbu. Kolieska je nutné prehadzovať, čistiť a premazávať. Povieme si, ako na to.

Spoznajte Nordic Blading - kolieskové korčule s palicami

Nordic Blading predstavuje jazdu na kolieskových korčuliach so špeciálnymi palicami. Základný pohyb je teda podporovaný odpichováním, čím sa zapája viac svalov a posilňuje dýchanie. Oproti bežnej jazde na in-line korčuliach umožňuje Nordic Blading až o 40 % vyšší výkon.

všetky novinky