Kúpiť kolieskové korčule – e-shop

Sprievodca výberom
kolieskových korčúľ


Kolieskové korčule  >  Čo kolieskové korčule a chudnutie?

Čo kolieskové korčule a chudnutie?

Jazda na kolieskových korčuliach je populárna a podľa odborníkov sa dá z hľadiska chudnutia prirovnať k behu.

Nutné je však nasadenie vyššieho tempa, približne 16 km / hodinu. Pri tom sa dá na kolieskových korčuliach spáliť okolo 600 kalórií za hodinu, zatiaľ čo pri "vychádzkovom" tempe len asi 350 kalórií. Dobrým pomocníkom môže byť pulsmeter - žiadúcich je 60 až 65 % tepovej frekvencie. Vodítkom je tiež potenie a zrýchlený dych.

Kolieskové korčule sú navyše šetrnejšie ku kĺbom ako beh. Posilňujú svaly celého tela, len chrbtica je pri jazde v predklone preťažovaná, preto sa striedavo odporúča aj vzpriamený postoj na kolieskových korčuliach. Nevyhnutné je tiež rozcvičenie sa pred jazdou a záverečný strečing.

Hlavné výhody kolieskových korčúľ

  • dostupnosť trás
  • finančná nenáročnosť
  • aeróbna aktivita - podporuje chudnutie

Spaľovanie tuku však nastáva až po 25 až 30 minútach jazdy na kolieskových korčuliach. Schudnutie podmieňuje dĺžka športovania, momentálna kondícia, hmotnosť, vek a individuálny metabolizmus.

Ako ešte na chudnutie?

V internetových diskusiách si ženy, ktoré chcú schudnúť, okrem kolieskových korčúľ odporúčajú tiež kolobežky a vibromasážne stroje. Mnohým z nich vyhovuje športovať vonku, prípadne v pohodlí domova ďaleko viac, než chodiť do posilňovne. Výhodou je aj to, že kolieskové korčule, kolobežky, VibroGym a ďalšie športové potreby sú kedykoľvek k dispozícii. Len neújsť k ďalším obľúbeným všeľudovým "športom" - partying, zľaving a gaučing! Tiež jedálniček treba mať premyslený - samotný šport schudnutie nezaistí.

Kolobeh versus kolieskové korčule

Kolobeh je pre mnohých ľudí jednoduchší, pričom dostatočne zapája stehná i zadoček. Jazda na kolieskových korčuliach sa musí predsa len natrénovať, ale o to väčšia je to potom zábava, do ktorej sa môže zapojiť celá rodina.

Zdieľajte článokOdporúčame kolieskové korčule


Ďalšie novinky

Ako brzdiť na kolieskových korčuliach?

Ak skúšate ovládnuť kolieskové korčule prvýkrát, je ľahké sa rozhenúť, ale problémy nastanú pri brzdení. Pri malej rýchlosti sa dá niečoho pridržať, alebo zísť do trávy, ale určite sa to chcete naučiť profesionálne. Preto si priblížime niekoľko spôsobov.

Ako sa starať o kolieska korčúľ?

Aby bola vaša jazda vždy komfortná, doprajte svojim kolieskovým korčuliam pravidelnú údržbu. Kolieska je nutné prehadzovať, čistiť a premazávať. Povieme si, ako na to.

Spoznajte Nordic Blading - kolieskové korčule s palicami

Nordic Blading predstavuje jazdu na kolieskových korčuliach so špeciálnymi palicami. Základný pohyb je teda podporovaný odpichováním, čím sa zapája viac svalov a posilňuje dýchanie. Oproti bežnej jazde na in-line korčuliach umožňuje Nordic Blading až o 40 % vyšší výkon.

všetky novinky