Kúpiť kolieskové korčule – e-shop

Sprievodca výberom
kolieskových korčúľ


Kolieskové korčule  >  Ako sa starať o kolieska korčúľ?

Ako sa starať o kolieska korčúľ?

Aby bola vaša jazda vždy komfortná, doprajte svojim kolieskovým korčuliam pravidelnú údržbu. Kolieska je nutné prehadzovať, čistiť a premazávať. Povieme si, ako na to.

Kolieska korčúľ treba prehadzovať aspoň po každej tretej jazde. Odporúča sa vymeniť prvé koliesko za tretie a druhé za štvrté. Naviac je nutné stranové prevrátenie, aby sa viac opotrebovaná hrana dostala na vonkajšiu stranu kolieskové korčule. Ide o to, aby sa najmenej opotrebované koliesko dostalo na 1. pozíciu. Tvrdšie kolieska sa opotrebovávajú pomalšie, čo je možné zohľadniť aj pri nákupe. Na našich inline trasách sa osvedčili kolieska tvrdosti 82-83.

Kolieska inline korčúľ sú najviac ohrozené vodou a prachom. V sezóne ich udrží v kondícii občasné prestrieknutie WD sprejom. Aspoň raz za rok sa však ložiská majú rozobrať, starostlivo vyčistiť a premazať. Skúste ich povariť v starom hrnci s vodou. Potom ložiská korčúľ pokvapkajte špeciálnym olejom na korčule a uvidíte, že budú ako nové. Po daždi sa odporúča ložiská čo najskôr vyčistiť v benzíne. Lepšie je ale vyhnúť sa daždivému počasiu.

Kedy kúpiť nové kolieska?

Pri bežnej záťaži vydržia kolieska korčúľ aj niekoľko rokov. Pokiaľ už sú veľmi opotrebované, vymeňte ich. Pri nákupe zohľadnite rozmer, tvrdosť a pomer ceny koliesok vzhľadom na ich kvalitu.

U ložísk inline korčulí je dôležitý rozmer, počet a kvalita, ktorú upravujú normy ABEC, ILQ, SG a HTO. Ak nebudete jazdiť vo vlhku, značne predĺžite životnosť ložísk svojich kolieskových korčúľ.

Zdieľajte článokOdporúčame kolieskové korčule


Ďalšie novinky

Ako brzdiť na kolieskových korčuliach?

Ak skúšate ovládnuť kolieskové korčule prvýkrát, je ľahké sa rozhenúť, ale problémy nastanú pri brzdení. Pri malej rýchlosti sa dá niečoho pridržať, alebo zísť do trávy, ale určite sa to chcete naučiť profesionálne. Preto si priblížime niekoľko spôsobov.

Ako sa starať o kolieska korčúľ?

Aby bola vaša jazda vždy komfortná, doprajte svojim kolieskovým korčuliam pravidelnú údržbu. Kolieska je nutné prehadzovať, čistiť a premazávať. Povieme si, ako na to.

Spoznajte Nordic Blading - kolieskové korčule s palicami

Nordic Blading predstavuje jazdu na kolieskových korčuliach so špeciálnymi palicami. Základný pohyb je teda podporovaný odpichováním, čím sa zapája viac svalov a posilňuje dýchanie. Oproti bežnej jazde na in-line korčuliach umožňuje Nordic Blading až o 40 % vyšší výkon.

všetky novinky