Kúpiť kolieskové korčule – e-shop

Sprievodca výberom
kolieskových korčúľ


Kolieskové korčule  >  Ako vybrať kolieskové korčule?

Ako vybrať kolieskové korčule?

Pri výbere kolieskových korčúľ sa riaďte nasledujúcimi odporúčaniami:

  • zvážte svoje korčuliarske umenie a vyberajte z rekreačných a rýchlostných korčúľ
  • korčule rozdeľujeme aj podľa veľkostí a tvrdosti koliesok
  • nezabudnite tiež na zodpovedajúcu veľkosť topánky

Aký typ korčúľ potrebujete?

Najskôr zvážte ako dobrý korčuliar ste. Vybrať si môžete medzi rekreačnými (fitness) korčuľami na bežné korčuľovanie a profesionálnymi korčuľami (rýchlostné, freestyle, slalomové).

Pozor na veľkosť a tvrdosť koliesok korčúľ

Výkonnosť korčúľ ďalej ovplyvňujú použitié kolieska. Väčšinou ich nájdete na korčuliach štyri, päť koliesok mávajú freestyle korčule. Veľkosť koliesok sa udáva v hodnote napr 80/20 (priemer a hrúbka v mm). Všeobecne platí, že veľké kolieska sú rýchlejšie a malé pomalšie. Preto sú malé kolieska vhodné pre začínajúcich korčuliarov. Aj pre deti sa predávajú korčule s menšími kolieskami (do 70 mm).

Ďalej sa u koliesok stretnete s tvrdosťou. Mäkké kolieska sú pomalšie, ale dobre držia v zákrutách. Tvrdé kolieska sú rýchlejšie a dlhšie vydržia. Pre freestyle jazdu sú vhodné tvrdé kolieska.

Ku kolieskovým korčuliam si ďalej vyberte z radu bezpečnostných doplnkov - chráničov (lakťa, kolien, dlaní) a prilieb. O nich v ďalších článkoch.

Vyberte si tie pravé kolieskové korčule v internetovom obchode

Zdieľajte článok


Odporúčame kolieskové korčule


Novinky

Ako brzdiť na kolieskových korčuliach?

Ak skúšate ovládnuť kolieskové korčule prvýkrát, je ľahké sa rozhenúť, ale problémy nastanú pri brzdení. Pri malej rýchlosti sa dá niečoho pridržať, alebo zísť do trávy, ale určite sa to chcete naučiť profesionálne. Preto si priblížime niekoľko spôsobov.

Ako sa starať o kolieska korčúľ?

Aby bola vaša jazda vždy komfortná, doprajte svojim kolieskovým korčuliam pravidelnú údržbu. Kolieska je nutné prehadzovať, čistiť a premazávať. Povieme si, ako na to.

Spoznajte Nordic Blading - kolieskové korčule s palicami

Nordic Blading predstavuje jazdu na kolieskových korčuliach so špeciálnymi palicami. Základný pohyb je teda podporovaný odpichováním, čím sa zapája viac svalov a posilňuje dýchanie. Oproti bežnej jazde na in-line korčuliach umožňuje Nordic Blading až o 40 % vyšší výkon.

všetky novinky