Kúpiť kolieskové korčule – e-shop

Sprievodca výberom
kolieskových korčúľ


Kolieskové korčule  >  Po akej dobe vymeniť kolieska u korčulí?

Po akej dobe vymeniť kolieska u korčulí?

Kolieska sa mení podľa stavu opotrebenia, to je u každého iné, niekto ich má na rok niekto iný na 5 rokov.

Kolieska je dobré medzi sebou prehadzovať a štetcom čistiť povrchovo ložiská. Ak nebudete jazdiť moc vo vlhku, tak životnosť ložísk bude dlhá.

Podľa stavu opotrebenia potom kolieska musíme vymeniť.

Náhradné kolieska kúpite napríklad v e-shope, kde ste kúpili kolieskové korčule. Dôležitá je pri výbere veľkosť (priemer, udáva sa v milimetroch) koliesok. Čím väčšie kolieska, tím rýchlejšia je jazda.

Ďalším parametrom je tvrdosť koliesok. Tá sa označuje zvyčajne kódom, napr. 82A do 90A sú bežná kolieska na rekreačné korčuľovanie. Tvrdšie kolieska (vyššia ako 90A) sú na rýchlostné a závodné korčuľovanie.

Zdieľajte článokOdporúčame kolieskové korčule


Ďalšie novinky

Ako brzdiť na kolieskových korčuliach?

Ak skúšate ovládnuť kolieskové korčule prvýkrát, je ľahké sa rozhenúť, ale problémy nastanú pri brzdení. Pri malej rýchlosti sa dá niečoho pridržať, alebo zísť do trávy, ale určite sa to chcete naučiť profesionálne. Preto si priblížime niekoľko spôsobov.

Ako sa starať o kolieska korčúľ?

Aby bola vaša jazda vždy komfortná, doprajte svojim kolieskovým korčuliam pravidelnú údržbu. Kolieska je nutné prehadzovať, čistiť a premazávať. Povieme si, ako na to.

Spoznajte Nordic Blading - kolieskové korčule s palicami

Nordic Blading predstavuje jazdu na kolieskových korčuliach so špeciálnymi palicami. Základný pohyb je teda podporovaný odpichováním, čím sa zapája viac svalov a posilňuje dýchanie. Oproti bežnej jazde na in-line korčuliach umožňuje Nordic Blading až o 40 % vyšší výkon.

všetky novinky