Kúpiť kolieskové korčule – e-shop

Sprievodca výberom
kolieskových korčúľ


Kolieskové korčule  >  Kedy začať s kolieskovým korčuľovaním?

Kedy začať s kolieskovým korčuľovaním?

Športovo založené deti ovládnu inline korčule už v 3 až 5 rokoch, podľa trénerov je ale ideálna doba začiatku korčuľovania medzi 6 až 10 rokmi.

Zvládnuť kolieskové korčuľovanie však môžu aj dospelí v akomkoľvek veku, dôležitá je len chuť, odvaha a absencia zdravotných prekážok. Výučba pre všetky vekové kategórie sa koná v parkoch, rekreačných centrách, kurzoch a inline kluboch. Stačí vyhľadať na internete konkrétnu možnosť podľa miesta vášho bydliska, nakúpiť športové vybavenie a vyraziť do terénu.

Kto šetrí, má za tri?

Na športovom vybavení nešetrite. Platí, že kvalita a prevedenie inline korčúľ je priamo úmerná ich cene. Odborníci odporúčajú už pri korčuľovaní častejšom ako 2× týždenne uprednostniť kolieskové korčule za 90 € a viac. Investované peniaze sa vám vrátia v pohodlí, bezpečí a výborných jazdných vlastnostiach inline korčúľ.

Zdroj fotografie: Publicdomainpictures.net

Zdieľajte článokOdporúčame kolieskové korčule


Ďalšie novinky

Ako brzdiť na kolieskových korčuliach?

Ak skúšate ovládnuť kolieskové korčule prvýkrát, je ľahké sa rozhenúť, ale problémy nastanú pri brzdení. Pri malej rýchlosti sa dá niečoho pridržať, alebo zísť do trávy, ale určite sa to chcete naučiť profesionálne. Preto si priblížime niekoľko spôsobov.

Ako sa starať o kolieska korčúľ?

Aby bola vaša jazda vždy komfortná, doprajte svojim kolieskovým korčuliam pravidelnú údržbu. Kolieska je nutné prehadzovať, čistiť a premazávať. Povieme si, ako na to.

Spoznajte Nordic Blading - kolieskové korčule s palicami

Nordic Blading predstavuje jazdu na kolieskových korčuliach so špeciálnymi palicami. Základný pohyb je teda podporovaný odpichováním, čím sa zapája viac svalov a posilňuje dýchanie. Oproti bežnej jazde na in-line korčuliach umožňuje Nordic Blading až o 40 % vyšší výkon.

všetky novinky