Kúpiť kolieskové korčule – e-shop

Sprievodca výberom
kolieskových korčúľ


Kolieskové korčule  >  Pozor, ako jazdec na kolieskových korčuliach ste chodec!

Pozor, ako jazdec na kolieskových korčuliach ste chodec!

S teplým jarným počasím vyrazilo na cesty aj mnoho jazdcov na kolieskových korčuliach, ktorí si však často neuvedomujú, že na cyklotrasách i cestách pre nich platia rovnaké pravidlá ako pre chodcov.

Podľa platnej vyhlášky sa korčuliari považujú za chodcov. Môžu jazdiť po cyklocestách, ale tak, aby neohrozili cyklistov. Na komunikáciách majú používať chodník. Cestám, kde jazdí veľa áut, by sa mali korčuliari radšej vyhnúť.

Korčuliari smú používať pravú stranu chodníka a nesmú ohroziť ostatných. Ak je dopravnou značkou určená cestička pre osoby pohybujúce sa na športovom vybavení, sú povinní ju použiť. Tam, kde nie je chodník, pohybuje sa korčuliar po ľavej krajnici. Tam, kde nie je krajnica, pohybuje sa pri ľavom okraji vozovky.

Bezpečné sú cyklotrasy

Policajti upresňujú, že pri jazde na kolieskových korčuliach je lepšie využívať cyklotrasy, pretože jazda na frekventovanej ceste síce nie je zakázaná, ale je veľmi nebezpečná.

Možno je zákon nedokonalý a korčuliari sa raz budú riadiť pravidlami pre cyklistov, ale zatiaľ je potrebné dodržiavať vyššie uvedené. A k tomu samozrejme používať prilbu, ochranu lakťov a kolien.

Zdieľajte článokOdporúčame kolieskové korčule


Ďalšie novinky

Ako brzdiť na kolieskových korčuliach?

Ak skúšate ovládnuť kolieskové korčule prvýkrát, je ľahké sa rozhenúť, ale problémy nastanú pri brzdení. Pri malej rýchlosti sa dá niečoho pridržať, alebo zísť do trávy, ale určite sa to chcete naučiť profesionálne. Preto si priblížime niekoľko spôsobov.

Ako sa starať o kolieska korčúľ?

Aby bola vaša jazda vždy komfortná, doprajte svojim kolieskovým korčuliam pravidelnú údržbu. Kolieska je nutné prehadzovať, čistiť a premazávať. Povieme si, ako na to.

Spoznajte Nordic Blading - kolieskové korčule s palicami

Nordic Blading predstavuje jazdu na kolieskových korčuliach so špeciálnymi palicami. Základný pohyb je teda podporovaný odpichováním, čím sa zapája viac svalov a posilňuje dýchanie. Oproti bežnej jazde na in-line korčuliach umožňuje Nordic Blading až o 40 % vyšší výkon.

všetky novinky